Cupa Compass 2009Ma 21.04.2009 19:07
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

     Pl     Stno Name                        YB Club                            Time 



AM  (9)             M20-21, M35  (9)                 6.6 km   17 C                 

      1        6 Hecko Emil                     Electrosis Baia Mare           50:34 
      2        3 Szép Zoltán                    CSU Brasov                     51:01 
      3        1 Gyorgy Szabolcs                Transilva Cluj                 55:31 
      4        2 Zsigmond István                Compass Cluj                   60:38 
      5        7 Pavel Gligor                   Vointa Cluj                    63:47 
      6        9 Zavodszky Tamás                Ady Endre Oradea               64:19 
      7        4 Grec Iuliu                     Electrosis Baia Mare           64:22 
      8        8 Handro Cristian                Electrosis Baia Mare           74:31 
      9        5 Dálya Zsolt                    CSU Tg-Mures                   93:53 



BM  (17)            M18, M40-45  (17)                4.2 km   14 C                 

      1       27 Hreniuc Vasile                 Electrosis Baia Mare           37:13 
      2       21 Pavel Tudor                    Vointa Cluj                    38:17 
      3       25 Indrecan Ionut                 Electrosis Baia Mare           41:03 
      4       20 Kiss Mihály                    CSU Tg-Mures                   41:21 
      5       15 Tokes Arpad                    Transilva Cluj                 43:20 
      6       22 Moldován László                CSU Tg-Mures                   45:15 
      7       13 Brezian Cristian               Electrosis Baia Mare           45:46 
      8       16 Matlák András                  Compass Cluj                   49:30 
      9       17 Sipos Endre                    Transilva Cluj                 51:22 
     10       65 Deák Csaba                     Ady Endre Oradea               51:25 
     11       14 Zsoldos Attila                 Compass Cluj                   52:06 
     12       12 Prezensky Tamás                Transilva Cluj                 54:27 
     13       19 Tokes Attila                   Transilva Cluj                 55:40 
     14       68 Deák Attila                    Ady Endre Oradea               56:17 
     15       11 Gergely Zoltán                 Compass Cluj                   56:53 
     16       23 Mátyás Zoltán                  Transilva Cluj                 56:55 
     17       26 Rachita Mircea                 Vointa Cluj                    67:21 



CM  (19)            M14-16, M50+, MOPT  (19)         2.8 km   11 C                 

      1       38 Capras David                   Transilva Cluj                 33:05 
      2       29 Puskás Ferenc                  Transilva Cluj                 34:15 
      3       37 Cioban Paul                    Dudu Floresti                  34:44 
      4       49 Buia Adelin                    Electrosis Baia Mare           40:00 
      5       47 Cioban Dumitru                 Dudu Floresti                  40:32 
      6       42 Germán Zoltán jr.              CSU Tg-Mures                   41:07 
      7       40 László Róbert                  Compass Cluj                   41:55 
      8       33 Prezensky Gábor                Transilva Cluj                 42:04 
      9       48 Szabó Gerő                     Compass Cluj                   44:29 
     10       28 Veress Koppány                 Transilva Cluj                 45:21 
     11       32 Bogya Zoltán                   Transilva Cluj                 46:41 
     12       34 Enyedi Andrei                  Transilva Cluj                 49:33 
     13       45 Libotean Luca                  Electrosis Baia Mare           50:51 
     14       44 Vassy Zoltán                   Compass Cluj                   53:17 
     15       31 László Csaba                   ProOrient Cluj                 55:38 
     16       46 Zsigmond Zoltán                Compass Cluj                   60:27 
     17       35 Rusu Constantin                Transilva Cluj                 60:47 
     18       41 Szőcs Sándor                   Compass Cluj                   66:17 
     19       39 Vassy Lóránd                   Compass Cluj                   72:28 



DM  (5)             M12, MOP  (5)                    2.3 km   8 C                  

      1       53 Bogya Gergely                  Transilva Cluj                 28:24 
      2       55 Farte Catalin                  Electrosis Baia Mare           36:40 
      3       56 Csiki Gergő                    Ady Endre Oradea               38:49 
      4       57 Tampa Paul                     Electrosis Baia Mare           43:52 
      5       54 Dálya Dávid                    CSU Tg-Mures                   71:36 



EM  (3)             M10  (3)                         1.8 km   6 C                  

      1       59 Zsigmond László                Compass Cluj                   16:59 
      2       61 Matlák Péter                   Compass Cluj                   34:21 
      3       60 Zsoldos Áron                   Compass Cluj                   40:51 



BF  (8)             F20-21, F35  (8)                 4.2 km   14 C                 

      1       69 Danila Andreea                 Electrosis Baia Mare           43:15 
      2       67 Gáll Enikő                     Compass Cluj                   47:51 
      3       66 Auer Monica                    Electrosis Baia Mare           49:59 
      4       73 Dervesteanu Andrada            Transilva Cluj                 61:00 
      5       63 Májer Réka                     Transilva Cluj                 62:36 
      6       64 Müller Kati                    Compass Cluj                   63:44 
      7       70 Tokes Timea                    Transilva Cluj                 68:13 
      8       62 Moldován Réka                  CSU Tg-Mures                   72:13 



CF  (11)            F14-16, F40, FOPT  (11)          2.8 km   11 C                 

      1       72 Brezian Cristina               Electrosis Baia Mare           34:41 
      2       83 Csíki Kata                     Ady Endre Oradea               36:48 
      3       81 Tetisan Anca                   Electrosis Baia Mare           40:25 
      4       75 László Beáta                   Compass Cluj                   47:05 
      5       74 Boér Boglár                    ProOrient Cluj                 49:43 
      6       80 Roman Teodora                  Electrosis Baia Mare           53:14 
      7       79 Mátyás Réka                    Transilva Cluj                 57:43 
      8       78 Simon Krisztina                Compass Cluj                   75:48 
      9       77 Meszaros Alexandra             Electrosis Baia Mare           81:28 

              76 Boér Kincső                    Transilva Cluj                    mp 
              82 Kristály Imola                 Transilva Cluj                    mp 



DF  (5)             F12, FOP  (5)                    2.3 km   8 C                  

      1       89 Cioban Julia                   Dudu Floresti                  21:55 
      2       85 Szabó Kata                     Compass Cluj                   26:54 
      3       87 Mátyás Eszter                  Transilva Cluj                 53:38 
      4       86 Máté Henrietta                 Ady Endre Oradea               56:51 
      5       91 László Renáta                  Compass Cluj                  143:42 



EF  (1)             F10  (1)                         1.8 km   6 C                  

      1       93 László Andrea                  Compass Cluj                   18:44